TAG Heuer’in Efsanevi CARRERA HEUER-01 Serisi, 3 Yeni Modeli ile Zamana Meydan Okuyor

TAG Heuer’in motor yarışlarından ilham alan efsanevi serisi Carrera HEUER-01; şimdi 3 yeni modeli ve yepyeni özelliklerle TAG Heuer tutkunlarını bekliyor. HEUER-01, şık kasası ile mükemmel bir bütünlük sağlayan metal kayışlı, çelik ve titanyum seçenekleri, seramik ve silikonu bir arada sunan simsiyah modelleri ile çarpıcı saat görünümlere imza atıyor.

0
3046

 

İlk olarak geçtiğimiz yıl Baselworld’de sunulan Carrera HEUER-01, TAG Heuer yapımı kronograflı modeller arasında en bilineni olma özelliğini taşıyor. Marka dostu Arda Türkmen’in, yapılan özel çekimde taktığı, serinin en yeni modeli metal kayışlı Carrera HEUER-01, baskı altında yılmayanları hedef alıyor.

Malzemelerin ve renklerin birden fazla kombinasyonla kullanılmasını sağlayan 12 elementli yeni modüler kasa tasarımı ve esas alınan 1887 kalibresinin yerine yeni bir HEUER-01 kalibresi, Carrera HEUER-01 yeni serisinin en önemli niteliklerini oluşturuyor. Beş yıllık sürekli geliştirilme optimizasyonundan yararlanan HEUER-01 kalibre, son derece yüksek kaliteye erişmiş olmasının yanı sıra, üretim maliyetleri dikkatle yönetilmiştir. Bu sayede, modele bağlı olarak 5000 ila 7000 CHF arasında mevcut olan, bu tür kaplamalara sahip, tamamen şirket bünyesinde üretilmiş tek kronograf olma özelliğini taşır.

Dünya çapında bir başarı elde eden Carrera HEUER-01, 2016 yılında üç yeni modelle genişletildi.

Metal kayış…

Carrera HEUER-01 serisinde ön plana çıkan ilk yenilik; metal kayış. Carrera tasarımıyla H şeklindeki halkalardan oluşan kayışın başlıca özelliği, saatin geniş ve şık kasasıyla son derece uyumlu olan saten ve parlak kaplamaların dönüşümlü olarak kullanılabilmesi. En dıştaki halkalar dikey saten kaplamalar içerirken, ortadaki halka cilalı görüntüsüyle dikkatleri çekiyor. Parçalar bir araya getirilip kayışı oluşturmadan önce, her bir halka tek tek, büyük bir özenle kaplanıyor. Ayrıca bu muhteşem saatin özellikleri arasında, iki adet basmalı parça içeren ikili güvenlik mekanizması yer alıyor.

 

Çelik ve titanyum arasında seçiminiz yapın…

Yeni seride, Carrera HEUER-01‘in tamamen çelik veya titanyum modelleri mevcut. Hem kasa, hem de kayış kısmı çelikten yapılan Carrera HEUER-01 modeli, zarif aynı zamanda çok şık bir görünüme sahip. Bu modelde doğal bir işleyişte imza haline gelmiş kronograf mekanizmasını gözler önüne seren iskelet kadran ve kafes işi tarih göstergesiyle birlikte göz alıcı kırmızı sütunlu çarkı korunuyor.

Havacılıktan uzay çalışmalarına, kimya sektöründen tıbba kadar çok çeşitli alanlarda kullanılan paslanma, aşınma ve yanmaya karşı dayanıklı titanyum, Carrera HEUER-01 modelinde ise, şık bir saatin ihtiyaçlarını kusursuz şekilde karşılayacak şekilde tasarlanmış. Bu model, kaliteli ve modern bir görünüm için grinin bütün tonlarını bünyesinde barındırıyor.

 

1478519955_car2a1z-ft6052_blue_rubber_strap_20161478519993_car2a1z-ft6050_red_rubber_strap_2016

Seramik ile silikon bir arada….

Carrera HEUER-01 serisinin üçüncü yeni modelinde ise seramik ile silikonu bir araya getiriliyor. Bu modelde; kasa, çerçeve, kayış tutucuları ve kasanın orta kısmı yani sürtünmeye maruz kalan tüm parçaları, aşınma belirtilerini en aza indirirken göz alıcı, simsiyah bir tasarımla siyah seramikten yapılıyor. Model, siyah dokulu silikon kordonla tamamlanarak ezber bozan bir görüntü sunuyor.

TAG Heuer’in yeni ve birbirinden özel Carrera HEUER-01 serisi ile zamanın kalitesini ve prestijini yaşayın!

Kasa 45 mm çap

Farklı kaplamalara sahip çelik, seramik veya titanyum olarak sunulan, 12 farklı elementi sayesinde modüler tasarım.

  • Saten kaplamalı çelik veya kumlanmış ve boyanmış titanyum uçlu kayış tutucuları cilalı ve saten kaplamalı çelikten veya cilalı ve boyalı seramikten imal edilmiştir
  • Kasanın orta kısmı saten kaplamalı çelik, siyah seramik veya boyalı titanyumdan yapılmıştır
  • Çerçevesi gri takimetre ölçeği kullanıldığında siyah seramikten yapılmış, siyah takimetre ölçeği kullanıldığında boyalı titanyum tercih edilmiştir.
  • Saten kaplamalı çelikten yapılmış safir kasa arkası, satin kaplamalı siyah titanyum karbid veya boyalı titanyum kaplamalıdır.
  • Saat 12 yönünde gümüş plakalı maci veya gri ve siyah altın halkalı kronograf dakika sayacı
  • Saat 6 yönünde gümüş plakalı maci veya gri ve siyah altın halkalı kronograf saat sayacı
  • Saat 9 yönünde siyah veya gri mavi halkalı ikinci bir küçük sayaç

Yansıma önleyici kaplamalı, kubbeli, çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal

Kronograf mekanizmasının itmeli parçaları, saat 1 yönünde kırmızı, saat 4 yönünde siyah çizgili çelikten; saat 2 ve 4 yönlerinde siyah çizgili titanyum veya siyah seramikten yapılmıştır.

Mahyalı ayar topuzu silikon ve çelikten imal edilmiş, siyah titanyum karbidle veya silikonda titanyumla kaplanmıştır.

Kadran 3 sayaçlı siyah veya gri iskelet kadran:

Saten kaplama, parlak cilalı, fosforlu beyaz ve kırmızı veya siyah işaretçiler içeren el işi imleçler

Siyah, iskeletli, cilalı hareket üst köprüsü

Fosforlu işaretçiler içeren, cilalı ve kumlanmış HM elleri

Cilalı siyah, kırmızı veya siyah altın rengi kronograf elleri

Cilalı küçük ikinci el

Kadranda beyaz harflerle “CARRERA HEUER-01” ve “CHRONOGRAPH”, kırmızı veya beyaz harflerle “AUTOMATIC” açıklamaları yer alır

Su direnci 100 metre su basıncına dayanıklı

Kayış H biçimindeki parçalardan oluşan çelik veya titanyum kayışta, cilalı ve saten kaplamalı orta sıranın etrafında, yan sıralarda kenarları cilalı, saten kaplama halkalar yer alır veya silikon kayış kullanılır. Katlanır kayış tokasında, itmeli güvenlik mekanizmasıyla beraber, çelik, siyah titanyum karbid kaplama veya titanyum seçenekleri mevcuttur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here