QNB Finansbank 525 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı

QNB Finansbank, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere uluslararası piyasalardan 525 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.

0
875
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

QNB Finansbank, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere uluslararası piyasalardan 525 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.

QNB Finansbank, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere uluslararası piyasalardan 525 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. 30 bankanın katılımıyla gerçekleştirilen sendikasyon kredisi, 103,5 milyon dolar ve 397,6 milyon Euro tutarlarındaki iki ayrı dilimden oluşuyor. 367 gün vadeli olarak alınan sendikasyon kredisinin maliyeti, dolar kısmı için Libor+%1,10, Euro kısmı için Euribor+%1,00 olarak belirlendi.

Küresel piyasalarda sert dalgalanmanın yaşandığı bugünlerde 525 milyon dolarlık kredinin Türkiye ekonomisine ve QNB Finansbank’a olan güvenin bir göstergesi olduğuna dikkat çeken QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, “2015’te 26 bankanın katılımıyla sağladığımız kredi şu anda 30 bankanın katıldığı bir konsorsiyum tarafından sunuluyor. Bu da QNB Finansbank olarak uluslararası piyasalarda güvenilirliğimizi ifade ediyor” dedi. Aras, 2016 yılı için Türk bankalarının sendikasyonlarını çevirme oranlarının ortalama yüzde 93 oranında gerçekleştiğini, QNB Finansbank’ın ise yüzde 105 ile sektör ortalamasının üzerinde olduğunun altını çizdi.

QNB’nin güçlü ağıyla dış ticaretin finansmanında çok daha etkin olacaklarını ve Türkiye ekonomisine destek olmaya devam edeceklerini belirten Aras “Türk finans sektöründe yükselen konumumuzun, dış ticaret sektörüne bir avantaj olarak yansıyacağına inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here