YENİBİRİŞ AKILLI İŞE ALIM DENEYİMİYLE ŞİRKETLERE BİRÇOK YENİLİK SUNACAK

Yenibiriş Akıllı İşe Alım Deneyimiyle Şirketlere Birçok Yenilik Sunacak

0
507

Bugün iş dünyasına ve adaylara yönelik çözümler sunan Yenibiriş, mobil uygulamalarını geliştirerek kullanımı kolay ve amaca uygun kullanılabilen bir platform sağlıyor. Geliştirmekte olduğu bot uygulamasıyla Yenibiriş, birçok yenilik sunmayı amaçlıyor.

İnsan Kaynaklarına aday bulmada, adaylara ise şirketlere ulaşmada farklı çözümler sunan Yenibiriş, bu yıl İK teknolojileri sektöründe yenilikçi ve teknik anlamda çok büyük yatırımı yapan şirket olarak markasını güçlendirmeyi amaçlıyor. Özellikle firmaların istihdam süreçlerinde, onlara değer katacak birçok yeni modülü devreye alacaklarını dile getiren Yenibiriş Teknoloji ve Ürün Koordinatörü Eren Çamlıkaya, “Konum bazlı aday araması, akıllı değerlendirme BOT’umuz sayesinde otomatik değerlendirme ve başvuru uygunluk sıralaması, pratik ilan girişi, mülakat yönetimi ve iletişimi, online görüntülü mülakat imkanı gibi birçok yeniliği firmalarımıza sunacağız. Ayrıca, engelli ve stajyer ilanları tüm üyelerimiz için ücretsiz olacak. Bu gibi atılımlarla sene sonuna kadar yüzde 100 büyüyerek ciromuzu iki katına çıkartmayı hedefliyoruz” diyor.

Pratik Bir Kullanım Sunuyor

2017 başında mobil uygulamalarını tamamen yenilediklerini belirten Çamlıkaya; özellikle özgeçmişlerin görüntülenmesi, firmaların başvurulara dönüşleri, özgeçmiş güncelleme, gelişmiş ilan filtreleri gibi konulardaki yorumların yönlendirici olduğunu ve pazardaki diğer ürünlere göre çok daha pratik bir kullanım sunmaya çalıştıklarını söylüyor. Çamlıkaya, “Yeni geliştirdiğimiz iş önerme motoru ve mobil uygulamalarımızla birlikte, yeni ilan öneri sistemimizi de lanse etmiş olduk. Adayların yaptığı başvurular ve özgeçmişlerine göre, onlara ilgilenebilecekleri adayları ‘bana özel’ bölümü altında hiçbir arama ve filtreleme yapmadan sunmaya başladıktan sonra başvuru sayılarımızda ciddi artış oldu ve büyük sıçrama yakaladık. Her yeni başvuru ve her yeni aday özgeçmişiyle gelişen bir sistemle, tam anlamıyla öğrenen, akıllı bir motor geliştirmiş olduk” diyor.

Startup Kültürünü Aşılayacak

Bu yıl, 15 yıllık bir şirketlerine startup kültürünü aşılamayı planladıklarını açıklayan Çamlıkaya, “Bu sebeple takımımızı bir yandan güçlendirirken, uzun yıllardır emek vermiş çalışanlarımız için eğitimler düzenliyor, ortak bir kültür yaratmak için yeni değer setimizi oturtmaya çalışıyoruz. Öncelikli değerlerimiz şeffaf iletişim, gelişim, inanç ve sahip gibi çalışmak” diyor. Geçtiğimiz sene, iki yıl içinde Türkiye’nin en büyük kariyer platformu olma hedefini belirlediklerini açıklayan Çamlıkaya, ilk yılı doldururken büyük bir yol almış olduklarını aktarıyor.

İstihdamda, yapay zeka ve bot kullanımı önemini arttırdı

İstihdam konusunda, hem Türkiye’yi hem de tüm dünyayı takip ettiklerinin altını çizen Çamlıkaya; yurt dışında İK teknolojileri alanındaki yenilikleri yakından takip ederek, birçok ürünün iyi özelliklerini ve Türkiye pazarına uyumluluğunu tartıp entegre etmeye çalıştıklarını aktarıyor. Çamlıkaya, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Genel olarak istihdam piyasasında, yapay zeka ve bot kullanımı önemini arttırdı. Artık özgeçmişleri insan kaynakları uzmanları okumadan önce bot’lar değerlendirerek kısa liste oluşturuyor. Bu da firmalara ve ik departmanlarına zaman kazandırıyor.” Bu noktada, Yenibiriş olarak bir değerlendirme botu üzerinde çalıştıklarını ifade eden Çamlıkaya, bunun yanı sıra önümüzdeki dönemlerde hem yapay zeka ve ürün yatırımları hem de katma değeri yüksek projelerle farklılaşmak istediklerini sözlerine ekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here