KURUMSALLAŞMA SÜRECİNDEKİ ŞİRKETLERE INDUS DÖNÜŞÜM MODELİ

Kurumsallaşma Sürecindeki Şirketlere Indus Dönüşüm Modeli

0
532
Efsun Yüksel Tunç

Indus Danışmanlık, Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı alanında uzun yıllardır faaliyetlerini sürdürüyor. KOBİ’lere de danışmanlık hizmeti veren şirket, aile şirketlerinin kurumsal şirketlere dönüşümü için Indus Dönüşüm Modeli’ni geliştirdi.

Indus Danışmanlık, 15 yılı aşkın bir zamandır Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı alanında, konusunda uzman ve deneyimli kadrosuyla faaliyet gösteriyor. Şirket, KOBİ’lere hem yönetim danışmanlığı yapıyor, hem de eğitim ve yönetici koçluklarıyla hedeflerine ulaşmalarına destek oluyor. Indus Danışmanlık’ın Kurucu Danışmanı M.Efsun Yüksel Tunç; aile şirketlerinin kurumsallaşırken çeşitli evrelerden geçtiğine dikkat çekerek, bu şirketlerin pazar beklentilerini karşılayabilmek için etkin bir organizasyon değişimi ve gelişimini hızla gerçekleştirmek zorunda olduklarını vurguluyor. Şirketlerin özüne ve değerlerine bağlı kalarak, aile şirketlerinden kurumsal şirketlere dönüşümü için Indus Dönüşüm Modeli’ni geliştirdikleri bilgisini paylaşan Tunç, aile şirketlerinde kurumsallaşma hizmetleriyle tüm sistemlerin kurulmasının yanında aile anayasalarının yazılması konusunda da hizmet verdiklerini aktarıyor. Tunç, “KOBİ’lerde yaptığımız yönetim danışmanlığı ve eğitim faaliyetlerinin de etkilerini hızlıca gözlemleyebiliyor ve etkinliğini ölçebiliyoruz. Ölçme anlamında Indus’a özel teknik ve yaklaşımlar kullanıyor, bunları da firmalarla paylaşıyoruz” diyor.

Eğitim Takip Sistemi hizmeti sunuyor

Eğitim danışmanlığı tarafında üç ana başlıkta eğitim sunduklarını söyleyen Tunç, sözlerine şöyle devam ediyor: “Kişisel Gelişim eğitimlerinde 100’e yakın farklı konuda eğitim verebiliyoruz. Pazarlama, Satış ve Müşteri İlişkileri başlığındaki eğitimlerimizle güncel ve kuruma değer katan konularla eğitimlerimizi sunuyoruz. Yöneticilik & Liderlik ve Sistem eğitimlerimiz ise kurumları geleceğe hazırlayacak şekilde dizayn ediliyor.” Eğitim danışmanlığının önemli alanlarından birinin 7 yıldan fazla bir zamandır profesyonel olarak sundukları Eğitim Takip Sistemi (ETS) hizmeti olduğunu belirten Tunç, Indus Danışmanlık’tan hizmet alan her kuruma sunulan bu hizmetle, katılımcıların eğitimler boyunca edindiklerini iş hayatına daha hızlı ve etkin geçirebilmelerinin ve iş performansının hızlıca artırılmasının amaçlandığını dile getiriyor.

Verdiği Destekleri İhtiyaca Göre Yapılandırıyor

Indus, Yönetim Danışmanlığı alanında, bir şirketin ihtiyaca bağlı olarak A’dan Z’ye yeniden yapılanmasını veya sadece ihtiyacı olan sistemlerin kurulmasını sağlıyor. Tunç, “İşletmeleri; birey, takım ve organizasyon seviyesinde etkin olarak teşhis ediyor, gelişim önerileri ve uygulamalarla başarı ortağı oluyoruz. Bunu yaparken, ihtiyaç sahibi olan kurumun belirttikleri ihtiyaçların gerçekten ihtiyaç olup olmadığını, daha farklı konularda da destek almalarının gerekip gerekmediğine bakarak vereceğimiz destekleri yapılandırıyoruz” diyor. Tunç; bir taraftan sistem tasarımı ve kurulumlarını yaparken, diğer taraftan kuruma özel eğitim faaliyetleriyle yaptıkları çalışmaları destekleyip pekiştirdiklerini sözlerine ekliyor.

Farklı İşbirlikleri Gerçekleştirecek

Önümüzdeki dönem projeleri arasında,  Anadolu’ya daha yakın olmak için başta Ege Bölgesi olmak üzere şubeleşmenin yer aldığını dile getiren Tunç, “Indus olarak bir başka hedefimiz ise, uzun yıllara dayanan tecrübemizi, bizimle aynı kalitede iş çıkaran, güvenilir ve sağlam kurumlarla birleştirmek. Bununla ilgili girişimlerimiz başladı. 2018 yılı itibariyle çok farklı işbirlikleri gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerine son veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here