Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz: “KOBİ’lere Rekabette Güç Kazanacakları Hizmetler Sunuyoruz”

Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz: “KOBİ’lere Rekabette Güç Kazanacakları Hizmetler Sunuyoruz"

0
891
Şerif Beykoz

“Digital Planet olarak, e-Dönüşüm çerçevesinde sunduğumuz tüm hizmetler KOBİ’lerin faydalanabilecekleri, rekabette güç kazanabilecekleri hizmetlerdir.”

“Digital Planet, yeni teknolojilerle iş dünyasına, KOBİ’lere yenilikçi çözümler üreten ve sunan bir Ar-Ge şirketi olarak hizmetler sunuyor. ‘Kişiselleştirilmiş Akıllı Doküman’ kavramı altında ‘ilk’ yüksek sıkıştırmalı dijital doküman arşiv teknolojisini Türkiye ile tanıştıran şirket, NetVault isimli ürününü yurt dışına ihraç etme başarısını gösterdi. Digital Planet, Türkiye’de e-Dönüşüm’ün gelişmesine öncülük ederek, e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv çözümlerinin diğer kurumların hayatına hızla girmelerinde aktif rol oynadı” diyerek Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz sözlerine başlıyor. Beykoz; Digital Planet’in, kurum içi süreçleri değiştirmeden, ERP sistemleriyle doğrudan entegre çalışan maliyet avantajlı hizmetleriyle e-İrsaliye, e-Makbuz, e-İmza, KEP, e-Bilet, e-Yedekleme, e-Mutabakat gibi yeni ürünlerle çözüm yelpazesini zamanın gereksinimlerine uygun olarak geliştirdiğini belirtiyor.

“Zorla değil, bilinçli ve gönüllü dönüşümü destekliyoruz”
Dijital dönüşüm yolculuğuna başlamış firmaların, genellikle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın çıkardığı tebliğler sonucunda e-Dönüşme zorunluluğuyla yola koyulduklarını dile getiren Beykoz; dijital dönüşüm dalgası hızla ilerlerken, zorunlu görünen bu dönüşümün firmalarda büyük endişelere de yol açmasına sebep olduğunu anlatıyor. “Firmaların, zorunlu hale gelmeyi beklemeden e-Dönüşüm yolculukları için hazırlık yapmaları, bu süreci en iyi şekilde ilerletmelerine katkı sağlayacaktır. Firmalar, e-Dönüşüm süreçlerine e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter uygulamalarını hayata geçirerek başlıyorlar. Bu uygulamalar, günlük faturalaşma ve muhasebe süreçlerinin fiziksel ortamdan elektronik ortama taşınmasını ve içeride işleyen tüm muhasebe işlemlerinin hızlanmasını, eski faturalarını dijital ortamda saklayabilmelerini ve gerektiğinde rahatlıkla ulaşmalarını sağlarken, ciddi bir maliyet ve zaman tasarrufu da getiriyor. Digital Planet olarak, e-Dönüşüm çerçevesinde sunduğumuz tüm hizmetler KOBİ’lerin faydalanabilecekleri, rekabette güç kazanabilecekleri hizmetlerdir” diyen Beykoz, bunlardan bireysel e-Fatura olarak tanımladıkları e-Arşiv’in, başlı başına direkt KOBİ’lere özel bir hizmet olduğunu aktarıyor. Beykoz, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Diğer bir deyişle, e-Fatura işini Türkiye’de yaratan şirketlerden biri de Digital Planet’tir. Türkiye’de ağırlıklı telekomünikasyon, finans, bilişim, ve e-ticaretl gibi çeşitli sektörlerdeki lider şirketler bizimle çalışıyor. Özel entegratör kimliğimizle, 8 binin üzerinde kuruma, firmaya özel yaklaşımla hizmet veriyoruz.”

“KOBİ’lerin e-Fatura sistemine entegrasyonu için özel kampanyalar yapıyoruz”
Türkiye’de aktif olarak 3 milyon 400 bin KOBİ’nin bulunduğunu, bunların çok azının e-Dönüşüme geçmiş durumda olduğunu söyleyen Beykoz; ciroya bağlı olarak zorunlu geçiş gerekmediği sürece, firmaların fatura süreçlerinde geleneksel yöntemlerle ilerlemeye devam etme eğiliminde olduklarını dile getiriyor. Beykoz, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Dijitalleşmenin sunduğu maliyet, hız gibi büyük avantajları doğru aktarabildiğimizde, bu algıyı kırabiliriz. Bu konuda farkındalığı arttırmak için, özellikle KOBİ’lerin e-Fatura sistemine entegrasyonu için özel kampanyalar yapıyoruz. KOBİ’lerin geçiş aşamasında herhangi bir ücret ödemeyeceği, alt yapı desteğinin KOSGEB üzerinden temin edilebileceği yönünde iletişimimizi başlattık ve bu konuda bilinci arttırmak, firmaları doğru yönlendirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. KOSGEB’in, KOBİ’lere yönelik teşvik programları arasında yer alan Dijital Dönüşüme Destek Programı, hali hazırda e-Dönüşüm’ü de kapsıyor. Bu program, e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv olarak, e-Dönüşüm altındaki tüm zorunlu hizmetleri de destekliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here